Szkolenie online dla pacjentów

 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o przewlekłej chorobie nerek i sposobach jej leczenia

Zdiagnozowano u Ciebie chorobę nerek? Zastanawiasz się, jak żyć z tą przewlekłą chorobą? Chcesz wiedzieć więcej o metodach leczenia oraz najważniejszych różnicach między hemodializą a dializą otrzewnową? Weź udział w spotkaniu edukacyjnym online dla pacjentów, dotyczącym kluczowych tematów związanych z przewlekłą chorobą nerek.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Jeśli Twoje nerki przestają pracować (znajdujesz się w IV/V stadium) i stoisz przed wyborem sposobu leczenia nerkozastępczego, to szkolenie jest dla Ciebie. W szkoleniu online mogą wziąć udział wszyscy pacjenci żyjący z przewlekłą chorobą nerek oraz ich rodziny, opiekunowie i bliscy. Podczas wydarzenia online będzie można zadać ekspertom nurtujące pytania.

Kto będzie prowadził szkolenie?

Szkolenie poprowadzą wybitni specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku oraz eksperci współpracujący z Baxter Education Center. 

Prof. Monika Teresa Lichodziejewska-Niemierko specjalistka z zakresu chorób wewnętrznych, nefrologii i hipertensjologii, kierownik Zakładu Medycyny Paliatywnej, Katedry Medycyny Rodzinnej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ordynator Oddziału Dializy Otrzewnowej, Katedry i Kliniki Nefrologii Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Dr Jacek Lange - Dyrektor d/s Medycznych w Baxter.  Doświadczony internista, nefrolog oraz psychoterapeuta. Zajmuje się krzewieniem wiedzy dotyczącej nefrologii wśród personelu medycznego i pacjentów. 

Mgr Anna Replińska - koordynator d/s klinicznych w firmie Baxter. Edukatorka pacjentów, pomagająca im w zrozumieniu zagadnień związanych z terapią dializy otrzewnowej.

Dr Małgorzata Kaczkan - zagadnieniami z zakresu żywienia człowieka zajmuje się od niemal 20 lat. Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym, adiunktem w Katedrze Żywienia Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Jakie tematy będą poruszane podczas szkolenia?

Szkolenie będzie miało formę sesji informacyjno-edukacyjnej na temat najważniejszych zagadnień dotyczących schorzeń nerek. Będziemy rozmawiać zarówno o diagnostyce, przeszczepach, metodach leczenia, jak i o diecie rekomendowanej dla pacjentów z grup ryzyka.

TERMIN SZKOLENIA

14 grudnia 2023 r.
Godzina 18.00-19.30

WYMAGANIA UCZESTNICTWA

  1. Komputer stacjonarny, laptop, tablet lub smartfon
  2. Dostęp do internetu
  3. Wstęp wolny
  4. Nie jest potrzebna wcześniejsza rejestracja, wystarczy w czasie szkolenia kliknąć w link

Dołącz do spotkania 14 grudnia

PROGRAM SZKOLENIA

Ryzyko choroby nerek, kiedy do nefrologa? Możliwości leczenia przewlekłej choroby nerek

Prof. Monika Teresa Lichodziejewska-Niemierko

Przygotowanie do dializoterapii

Dr Jacek Lange

Metody dializoterapii: dializa w domu i dializa w szpitalu, na czym one polegają?

Mgr Anna Replińska

Dieta w przewlekłej chorobie nerek

Dr Małgorzata Kaczkan

Pytania i odpowiedzi

Dyskusja online z udziałem wszystkich uczestników szkolenia.

 

Numer materiału: PL-RC00-230012   
Data zatwierdzenia: grudzień 2023